România a câștigat meciul cu Polonia, scor 28 – 24, la capătul unei partide în care ”tricolorele” au fost conduse de două ori pe tabelă.

Cristina Neagu&co au revenit de fiecare dată, iar naționala de handbal a obținut prima victorie, după ce meciul trecut a pierdut cu Germania.

Laslo, care a fost aleasă cea mai bună jucătoare de pe teren, și Neagu au fost remarcatele serii: cele două au condus România spre o victorie superbă cu Polonia!

În prima repriză, România a avut prestație modestă. Au fost realizate multe greșeli în construcție, iar ”tricolorele” au arătat la fel ca în partida anterioară, cu Germania.

În repriza secundă, echipa noastră națională a avut o tresărire de orgoliu, iar România a arătat ca o mare echipă!