Rangers a obținut o victorie categorică împotriva FCSB în Europa League, marcând 4 goluri într-un meci spectaculos.

În această seară, Rangers a învins-o pe FCSB, pe propriul teren, în etapa a 3-a din UEFA Europa League. Scoțienii s-au distrat cu românii, pe care i-au învins cu 4-0.

În minutul 10, Rangers a deschis scorul, după ce Cerny l-a servit excelent pe Tom Lawrence, la marginea careului, iar execuția ciudată a internaționalului galez l-a luat prin surprindere pe Târnovanu.

În minutul 31, gazdele au majorat diferența: Luis Phelipe i-a pasat lui Edjouma, care nu a reușit să stăpânească mingea. Vaclav Cerny i-a „furat” balonul mijlocașului și a înscris splendid, la colțul lung, cu o execuție temerară.

În minutul 55, Cerny a finalizat o acțiune individuală, după ce l-a ridiculizat pe Ngezana. Rangers a închis tabela în minutul 72: Baba Alhassan a pierdut o minge la jumătatea terenului, Hamza Igamane a recuperat, l-a scos cu dezinvoltură din joc pe Dawa și a finalizat plasat, la colțul lung.

Sursa: Realitatea de Arges