Farul Constanța a reușit o victorie spectaculoasă scor 3-2, împotriva FCSB, întorcând soarta partidei cu două goluri marcate în minutele de prelungiri.

Golurile constănțenilor au fost marcate de cătrE Denis Alibec min56, autogolul lui Ștefan Târnovanu (min. 90+5) și Sebastian Borza (min. 90+6), în timp ce pentru ”roș-albaștri” au punctat Andrei Cordea (min. 47) și Andrea Compagno (min. 59 – pen.)

Gheorghe Hagi, s-a arătat extrem de bucuros pentru faptul că jucătorii săi au luptat pentru fiecare balon și au crezut până în ultima secundă că pot obține victoria. „Grupul nostru a demonstrat și acum că merită să fie pe primul loc. Am avut jucători și de 2003 și de 2005 și de 2006…” a declarat Gheorghe Hagi la conferința de presă.

Sursa: Realitatea de Constanta