Accident grav între o mașină și 3 motociclete, în orașul Pantelimon

Accident grav între o mașină și 3 motociclete, în orașul Pantelimon
Două persoane au fost rănite
Accident grav între o mașină și trei motocicle în orașul Pantelimon din județul Ilfov. Două persoane au fost rănite.
"La data de 14 septembrie a.c., în jurul orei 22:49, polițiștii orașului Pantelimon au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Teiului, din comuna Dobroești s-a produs un accident rutier, între un auto și 3 motociclete.
La fața locului s-au deplasat, polițiștii rutieri din Pantelimon, pentru efectuarea activităților din competență, iar din primele verificări a rezultat faptul că, în accident au fost implicate un autoturism și două motociclete.
Din impact, a rezultat rănirea a 2 tineri de 18 și 17 ani, care se deplasau cu moto, aceștia fiind transportați la două unități spitalicești, pentru acordarea de îngrijiri medicale", anunță poliția.
Persoanele implicate au fost testate cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind negative.
În cauză, a fost deschis dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

