Alertă de explozie de gaze în București. Intervenții de amploare ale pompierilor, o stradă a fost închisă, traficul este deviat

Alertă de explozie de gaze în București. Intervenții de amploare ale pompierilor, o stradă a fost închisă, traficul este deviat
Este din nou alertă de explozie de gaze în București, de această dată în sectorul 1 al Capitalei. În urma unei scurgeri de gaze, pompierii intervin de urgență în zona străzii Popa Tatu.
Este din nou alertă de explozie de gaze în București, de această dată în sectorul 1 al Capitalei. În urma unei scurgeri de gaze, pompierii intervin de urgență în zona străzii Popa Tatu, relatează realitatea.net
La fața locului intervin echipaje ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență București-Ilfov. În zonă nu există locuințe, potrivit Realitatea Plus, așa că nu s-au făcut evacuări. Totuși, traseul unei linii STB a fost deviat pentru a permite intervenția echipelor.
Martorii susțin că mirosul de gaz a fost foarte puternic, motiv pentru care au sunat la 112.
Pompierii acționează în aceste momente pentru identificarea exactă a sursei scurgerii și oprirea fluxului de gaz.
"La data de 05.11.2025, ora 20:35, agenți de siguranță publică din cadrul Secției 3 Poliție au fost direcționați de către dispeceratul 112 către locația din str. Popa Tatu nr. 66, sector 1, unde se reclama miros de gaze în mediul stradal.
La fața locului, aspectele s-au confirmat, existând suspiciunea că provin dintr-o gură de canal amplasată stradal, în dreptul imobilului menționat. În gestionarea situației intervin 2 echipaje ISUBIF, 1 echipă Distrigaz, 1 echipă BPR și 2 echipe OP S3.
Nu se impune evacuarea locatarilor. În prezent, echipa Distrigaz efectuează verificări", a transmis ISU.
Sursa: Realitatea de Bucuresti
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:12 - Operatorii de salubritate riscă noi amenzi dacă nu își respectă obligațiile de a curăța zăpada de pe străzi
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News











