Bărbatul rănit în explozia din Buftea, în stare critică: a fost intubat și ventilat mecanic

Bărbatul rănit în explozia din Buftea, în stare critică: a fost intubat și ventilat mecanic
Noi date despre pacienții internați în spitale
Starea bărbatului rănit în explozia puternică dintr-un bloc din Buftea este critică. Acesta este, în prezent, internat la Spitalul de Urgență Floreasca, unde este intubat și ventilat mecanic, susțin surse medicale, citate de Realitatea PLUS.
Vorbim despre pacientul de la Floreasca, un pacient cu "traumatism toracic forte". A fost resuscitat la locul exploziei, apoi la spital.
Surse medicale, citate de Realitatea PLUS, susțin că bărbatul este în prezent intubat și ventilat mecanic. De asemenea, are funcțiile cardiacă și cea respiratorie extrem de afectate.
Mărturia cutremurătoare a fiului uneia dintre victimele exploziei din Buftea: ”I-a afectat plămânii în proporție de 99%. E dezastru pentru mine”
La Spitalul Grigore Alexandrescu din Capitală se află internată o fată de 14 ani, la secția de Neurochirurgie, după ce medicii au intervenit imediat ce a ajuns la spital.
La unitatea medicală de Arși este un pacient cu arsuri pe jumătate din suprafața corpului. După evaluare, am putea vedea un răspuns din partea medicilor și în ceea ce privește un posibil transfer în străinătate.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:32 - Emmanuel Macron cere o Europă mai puternică: „Nu ne mai putem baza pe protecția SUA”
- 20:54 - Propunere controversată din cercul lui Trump: Iranul respinge ideea înlocuirii cu Italia la Campionatul Mondial
- 20:08 - Nicușor Dan, după tensiunile din coaliție: „Știu ce s-a întâmplat, așteptăm demisiile și decidem”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News













