Călătorii unui tren Regio, abandonați în câmp. Locomotiva, luată să tracteze un tren internațional rămas în pană

Călătorii unui tren Regio, abandonați în câmp. Locomotiva, luată să tracteze un tren internațional rămas în pană
Un tren care circula de la Târgu Jiu la București a fost lăsat fără locomotivă timp de o oră și jumătate
Un tren Regio al CFR Călători a fost lăsat fără locomotivă timp de o oră și jumătate. În acest timp, locomotiva luată de la trenul Regio a fost cuplată la tracțiunea unui tren Interregio internațional, care rămăsese ”în pană” din cauza unei defecțiuni. În tot acest timp, călătorii din trenul Regio au așteptat în câmp.
O nouă bătaie de joc la adresa pasagerilor din partea CFR Călători. Un tren care circula de la Târgu Jiu la București a fost lăsat fără locomotivă timp de o oră și jumătate, timp în care călătorii revoltați au stat în câmp.

Scandalos este că locomotiva a fost luată de la acest tren pentru a fi cuplată la un alt tren, Interregio internațional, care rămăsese blocat din cauza unei defecțiuni.
"Ne țineți așa ca pe niște animale!", au strigat oamenii, revoltați.
În tren se aflau 350 de pasageri, dintre care 150 de copii care se duceau în tabără la Drobeta Turnu Severin.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:55 - Trei zile de vis la Carnavalul Baloanelor
- 07:50 - Angajații din sănătate protestează joi la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării
- 07:47 - Ultimele pregătiri înainte de redeschiderea Transalpinei
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News














