Caz îngrozitor în București: Un elev de 8 ani a fost violat în toaleta școlii de un coleg de 11 ani

Caz îngrozitor în București: Un elev de 8 ani a fost violat în toaleta școlii de un coleg de 11 ani
Conducerea școlii a încercat să mușamalizeze totul
Situație revoltătoare într-o școală din Capitală unde un elev în vârstă de doar 8 ani a fost violat în toaleta instituției.
Caz șocant într-o școală din sectorul 1 al Capitalei. Un băiat de 8 ani a fost abuzat sexual de două ori în toaleta instituției. Și mai halucinant este că NIMENI din conducerea școlii nu a luat măsuri, ba chiar au încercat să mușamalizeze cazul.
Totul s-a întâmplat în urmă cu doi ani, însă, abia acum cazul a ajuns public. Copilul speriat le-a povestit părinților momentele cumplite prin care a trecut atunci cand a intrat în toaleta școlii, iar agresorul a dat buzna peste el. Avea pe atunci 8 ani. Conducerea unității a mușamalizat totul, iar în școală, băiatul a devenit ținta bullying-ului și așa a ajuns să fie violat a doua oară, a declarat mama victimei.
Băiatul a fost supus investigațiilor medicale, iar documentele confirmă abuzul sexual. Cu toate acestea, dosarul a fost clasat, deoarece violatorul, în vârstă de 11 ani la vremea respectivă, era prea mic pentru a fi tras la răspundere. Între timp, polițiștii au ridicat imagini surprinse de camerele de supraveghere și au făcut mai multe audieri.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:36 - Vremea azi, 27 mai. Temperaturi de până la 33 de grade și furtuni puternice în mai multe zone din țară
- 08:16 - Eugen Tomac și Ludovic Orban, atacuri fără probe la Călin Georgescu
- 08:07 - Restricții de trafic în București pentru concertul Iron Maiden de pe Arena Națională. Ce bulevarde vor fi închise
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News














