Control în Parcul Cișmigiu din Capitală. Prefectul Toni Greblă: „Au fost numeroase sesizări ale cetățenilor”

Control în Parcul Cișmigiu din Capitală. Prefectul Toni Greblă: „Au fost numeroase sesizări ale cetățenilor”
Prefectul Capitalei a declanșat o acțiune de control în Parcul Cișmigiu din București, unde Primăria Capitalei a demarat lucrări de reabilitare a grădinii din centrul orașului
Prefectul Capitalei, Toni Greblă, a declanșat miercuri o acțiune de control în Parcul Cișmigiu din București, unde Primăria Capitalei a demarat lucrări de reabilitare a grădinii din centrul orașului.
„Având în vedere numeroasele sesizări ale cetățenilor, semnalele apărute în mass-media și apelurile repetate făcute către autoritățile publice locale, Prefectul Municipiului București, Toni Greblă, a decis să declanșeze, miercuri, 13.07.2022, o acțiune de control în Parcul Cișmigiu.

Sursa foto: Facebook
Prefectul Toni Greblă și o echipă mixtă de control vor inspecta Parcul Cișmigiu, măsurile luate în urma acestei acțiuni urmând să fie anunțate public.

Sursa foto: Facebook
Din echipa care îl însoțește pe Prefectul Capitalei la această acțiune de control fac parte reprezentanți ai Direcției de Sănătate Publică a Municipiului București, ai Agenției pentru Protecția Mediului București, ai Comisariatului Regional pentru Protecția Consumatorilor Regiunea București – Ilfov și ai Direcției Generale de Poliție a Municipiului București”, au transmis, miercuri, reprezentanții Prefecturii Capitalei.
Sursa: Realitatea de Bucuresti
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:15 - Autostrada Pașcani–Suceava–Siret ar putea fi finalizată până în 2029. Bolojan anunță semnarea contractelor pentru două loturi
- 12:04 - 1 mai 2026: 16 ani de la înființarea UNPR
- 11:21 - Trump respinge ideea de vestă antiglonț după o nouă tentativă de atac: „Aș părea cu 10 kilograme mai greu”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News














