Culisele statului paralel, ora 18:00 - Care este secretul succesului în afaceri de tip mioritic?

Culisele statului paralel, ora 18:00 - Care este secretul succesului în afaceri de tip mioritic?
Emil și Marius Cristescu - cei mai puternici și unii dintre cei mai controversați afaceriști ai Timișoarei
În perioada 1995-2000, au cumpărat pachetele majoritare de la 28 de societăți comerciale de stat! Emil și Marius Cristescu - cei mai puternici și unii dintre cei mai controversați afaceriști ai Timișoarei.
Apropiați de guvernările PSD, frații Cristescu, proprietari ai Bega Grup, au o avere estimată la aproximativ 600 de milioane de euro, conform topului realizat de revista Forbes.
De la Adrian Năstase, Ilie Sârbu, Victor Ponta, până la Sorin Grindeanu, cei doi afaceriști au avut cale deschisă. I-au iertat de datorii de peste 200 miliarde de lei. Le-au vândut Uzinele Sodice Govora și au acumulat datorii uriașe. Au pus mâna pe Faur pe nimic, dar și pe zeci de mii de metri pătrați de teren în centrul Timișoarei. Atât de bine au fost conectați la politicieni încât Ponta a făcut Revelionul în 2013 pe moșia lor!
Care este secretul succesului în afaceri de tip mioritic? Aflați doar la Culisele statului paralel, cu Anca Alexandrescu, de la ora 18:00!
Citește și:
- 10:36 - Anchetă la Timișoara, după o postare online care incită la asasinarea președintelui Nicușor Dan
- 08:17 - Apel de mobilizare lansat de George Simion: „Este timpul să ne implicăm”. Mesaj transmis în Săptămâna Luminată
- 08:08 - Tânăr din Hunedoara, reținut pentru incitare la ură și violență după postări antisemite și folosirea de simboluri fasciste
- 08:05 - Meteorologii anunță ploi abundente, urmate de o încălzire a vremii înainte de minivacanță de 1 mai: prognoza ANM pentru 4 săptămâni
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News










