Descoperire macabră: Cel puţin 18 persoane au fost găsite moarte într-un camion în Bulgaria

Descoperire macabră: Cel puţin 18 persoane au fost găsite moarte într-un camion în Bulgaria
Cel puţin 18 persoane au fost găsite moarte într-un camion care transporta lemne şi care a fost abandonat în apropiere de Sofia, relatează presa bulgară.
Cel puţin 18 persoane au fost găsite moarte într-un camion care transporta lemne şi care a fost abandonat în apropiere de Sofia, relatează presa bulgară.
"Conform primelor informaţii, camionul transporta migranţi ilegali - în total aproximativ 40 de persoane, care se ascundeau sub lemnele transportate", a anunţat Ministerul bulgar de Interne.
Pasagerii fie s-au sufocat, fie au fost striviţi de lemne în timp ce se ascundeau.
Supravieţuitorii au fost transportaţi la spital pentru tratament medical, a precizat acesta.
Opt dintre persoanele transportate de urgenţă la spital se aflau în stare critică, a declarat centrul de urgenţe medicale din Bulgaria pentru agenţia de ştiri BTA.
Poliţia încearcă să îi identifice pe şoferii camionului, care au fugit, se arată în comunicat.
Pe de altă parte, cotidianul 24 Ceasa susţine că un bărbat a fost arestat în regiunea Burgas în legătură cu cei 18 migranţi care au murit în camionul găsit în apropiere de Lokorsko. Potrivit unor informaţii neconfirmate, acesta ar fi proprietarul vehiculului şi urma să îl declare furat.
surs foto: 24 Ceasa
Sursa: Adevarul Zilei
Citește și:
- 23:01 - Călin Georgescu l‑a dat de gol pe fugarul Ghiță: „M‑am întâlnit cu el și cu alții pentru că știam că va transmite serviciilor”
- 22:48 - Televiziunea fugarului Ghiță lansează un atac la adresa lui Călin Georgescu, înainte ca acesta să vină la „Culisele Statului Paralel”, cu Anca Alexandrescu
- 22:42 - Emisiune de colecție Culisele Statului Paralel. Călin Georgescu: „Pe mine mă puteți elimina, chiar și fizic, dar se vor naște milioane de lideri”
- 20:17 - Cristian Rizea, acuzații la adresa unui controversat om de afaceri din Constanța, după un incident petrecut la Monte Carlo
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News











