DOSARUL 2 MAI. ”MARU”, DEALER-UL LUI VLAD PASCU, CONDAMNAT LA 4 ANI ȘI 3 LUNI DE ÎNCHISOARE

DOSARUL 2 MAI. ”MARU”, DEALER-UL LUI VLAD PASCU, CONDAMNAT LA 4 ANI ȘI 3 LUNI DE ÎNCHISOARE
Tudor Duma, zis și "Maru", dealerul de droguri al lui Vlad Pascu, autorul accidentului cu două victime de la 2 Mai, a fost condamnat luni, de Tribunalul București
Tudor Duma, zis și "Maru", dealerul de droguri al lui Vlad Pascu, autorul accidentului cu două victime de la 2 Mai, a fost condamnat luni, de Tribunalul București, la 4 ani și 3 luni de închisoare cu executare.
Vorbim despre o decizie in prima instanta, nu despre o decizie definitiva. Tudor Duma a fost condamnat pentru trafic de droguri.
Duma este cel care il aproviziona cu droguri pe Vlad Pascu, autorul accidentului cu doi morti din statiunea 2 Mai.
Totodata, "Maru" este cel care a dat o spargere la Spitalul Floreasca in cautarea de substante periculoase. Acesta se lauda, de altfel, cu activitatea lui de dealer si pe retelele de socializare. Se filma deseori aflat sub influenta drogurilor sau in timp ce ii umilea pe alti tineri din anturajul lui.
Cel care a facut declaratiile despre Tudor Duma este chiar Vlad Pascu. Beizadeaua a spus ca de la "Maru" lua droguri atat el, cat si prietenii sai.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

