Eugen Stan, polițistul-pedofil care a agresat doi copii într-un lift din Capitală, condamnat la 19 ani de închisoare

Eugen Stan, polițistul-pedofil care a agresat doi copii într-un lift din Capitală, condamnat la 19 ani de închisoare
Procesul a durat mai bine de un an
Polițistul-pedofil din Capitală a fost condamnat, în primă instanță, la 19 ani de închisoare. Eugen Stan a fost arestat în urmă cu doi ani, după ce a agresat sexual doi copii într-un lift din București.
Judecătoria Sectorului 6 l-a condamnat, astăzi, pe Eugen Stan, polițistul-pedofil din Capitală, la 19 ani de închisoare. Decizia este în primă instanță și poate fi contestată.
Stan a fost arestat preventiv la începutul lui 2018, la scurt timp după ce a agresat sexual doi copii, într-un lift din Capitală. Câteva zile mai târziu, s-a descoperit că agresorul era angajat al Brigăzii Rutiere și că nu era la prima infracțiune de acest fel.
Victimele aveau vârste cuprinse între 5 și 38 de ani. Agresiunile au avut loc în perioada 2009-2018.
Stan a fost trimis în judecată pentru 18 fapte de agresiune sexuală.
Procesul a durat mai bine de un an.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 19:44 - Daniel Băluță anunță noapte albă pentru echipele din Sectorul 4
- 19:40 - Incident aviatic în Capitală: un avion care zbura spre Egipt revine de urgență la sol
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:12 - Operatorii de salubritate riscă noi amenzi dacă nu își respectă obligațiile de a curăța zăpada de pe străzi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News











