Incendiu la Centrul de Primiri Urgenţe al Spitalului Municipal Sighetu Marmaţiei

Incendiu la Centrul de Primiri Urgenţe al Spitalului Municipal Sighetu Marmaţiei
Un incendiu a izbucnit, marți seară, la Centrul de Primiri Urgenţe al Spitalului Municipal Sighetu Marmaţiei. Focul a cuprins acoperişul clădirii.
Un incendiu a izbucnit, marți seară, la Centrul de Primiri Urgenţe al Spitalului Municipal Sighetu Marmaţiei. Focul a cuprins acoperişul clădirii.
Personalul medical şi pacienţii de la Centrul de Primiri Urgenţe al Spitalului Municipal Sighetu Marmaţiei au părăsit de urgenţă unitatea medicală. Focul a fost stins în scurt timp de către echipajele ISU Maramureş.
Incendiul a izbucnit la acoperişul imobilului în care funcţionează Centrul de Primiri Urgenţe al Spitalului Municipal Sighetu Marmaţiei. În acel moment, în incinta centrului se aflau cinci pacienţi, aceştia fiind evacuaţi, de asemenea personalul medical a ieşit din clădire.
Oficiali din cadrul ISU Maramureş au declarat pentru News.ro că patru echipaje de stingere au fost trimise la faţa locului, focul fiind stins în foarte scurt timp. Flăcările s-au extins pe o suprafaţă de 20 de metri pătraţi.
Nu au existat victime, iar cauza producerii incendiului urmează a fi stabilită.
Sursa: Libertatea Zilei
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:23 - Percheziții la Cimitirul Bellu într-un dosar de fraude funerare. Patru persoane, reținute pentru înșelăciune și fals
- 17:19 - Insula din Grecia care a devenit paradisul turiștilor: umbrele gratuite pe plajă și acces liber pentru toată lumea
- 17:16 - S-a terminat războiul pentru Babele și Sfinxul. După 25 de ani de procese, instanța a decis cărui județ aparțin monumentele din Bucegi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News














