Monica Anisie: Mâine dimineață se va semna contractul pentru 82.000 de tablete

Monica Anisie: Mâine dimineață se va semna contractul pentru 82.000 de tablete
Anisie: Mâine dimineață se va semna contractul pentru 82.000 de tablete
Ministrul Educației, Monica Anisie, a anunțat, miercuri seară, în exclusivitate la emisiunea Legile Puterii de la Realitatea Plus, că joi dimineață va fi semnat contractual pentru 82.000 de tablete.
“Mâine dimineață se va semna contractul pentru 82.000 de tablete pentru trei loturi licitate. (…) Am creat cadrul legal pentru a deconta toate achizițiile de la nivel local. (…) Pe de o parte materiale sanitare, containere sanitare și materiale electronice.
Fiecare unitate de învățământ va stabili orarul pentru fiecare clasă în parte. (…) Trebuie să fim atenți la modalitatea de acces, ca să nu se întâlnească foarte mulți copii. (…) Trebuie să păstrăm o distanță de 1 metru, iar unde nu e posibilă distanțarea, se vor construi separatoare. (…) În cadrul orelor de dirigenție, profesorii trebuie să prezinte copiilor măsurile sanitare. (...) O persoană trebuie să supravegheze și să țină legătura cu copiii, cu diriginții. (...) Copiii vor fi supravegheați șiîn pauze.”, a declarat Monica Anisie, la Realitatea Plus.
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News











