Actualitate· 2 min citire

Rudel Obreja află azi dacă instanța îi va întrerupe pedeapsa cu închisoarea

20 iul. 2022, 07:06
Actualizat: 20 iul. 2022, 07:06
Rudel Obreja află azi dacă instanța îi va întrerupe pedeapsa cu închisoarea

Rudel Obreja află azi dacă instanța îi va întrerupe pedeapsa cu închisoarea

Articol scris de Realitatea de Bucuresti

Judecătorii de la Tribunalul Ilfov tranșează astăzi cererea lui Rudel Obreja de întrerupere a executării pedepsei

Judecătorii de la Tribunalul Ilfov tranșează astăzi cererea lui Rudel Obreja de întrerupere a executării pedepsei.

Încarcerat de la începutul lunii aprilie, fostul președinte al Federației Române de Box a aflat recent că suferă de cancer cu metastaze. El și familia sa acuză medicii din penitenciare că nu i-au respectat dreptul de a primi investigații și îngrijiri medicale corespunzătoare. Rudel Obreja vrea să fie eliberat pentru a se putea trata de boala cruntă de care suferă, în țară sau în străinătate.

Radiografia cazului Rudel Obreja - Posibile încălcări grave ale dreptului la asistență medicală și tratament

Avocata Sorina Dina a comentat, luni seara, pentru Realitatea Plus, drama prin care trece Rudel Obreja de când a fost încarcerat și până când a aflat cumplitului diagnostic - cancer.

Gigi Becali, revoltat după cazul lui Rudel Obreja: „Procurori la DNA și DIICOT, faceți dosare penale și directorilor de pușcării!”

Gigi Becali este revoltat de ce i se întâmplă lui Rudel Obreja în aceste momente. Finanțatorul FCSB a vorbit în emisiunea 100% despre încălcarea drepturilor pentru deținuții din penitenciarele din România.

încălcările , revoltat după cazul lui Rudel Obreja: DNA și DIICOT, nu nenorociți familii. Faceți dosare și directorilor de pușcării!

Antonia Obreja, apel disperat pentru eliberarea soțului: „Este în stare critică, este inuman ce i se întâmplă”

Antonia Obreja, soția fostului președinte al Federației Române de Box, a povestit, luni, într-o intervenție telefonică la Realitatea PLUS, drama prin care trece soțul său de când a fost încarcerat și până când a aflat cumplitului diagnostic. Rudel Obreja a fost condamnat în dosarul Gala Bute alături de Elena Udrea și imediat după condamnare a început să se simtă rău.

Apel disperat al familiei lui Rudel Obreja: Noi nu cerem milă, cerem expertiza medico-legală a IML

Rudel Obreja, fostul președinte al federației române de box, cere să fie eliberat din închisoare. Acesta este internat în spital și a fost diagnosticat cu o boală gravă: cancer. Rudel Obreja a fost condamnat în dosarul Gala Bute alături de Elena Udrea și imediat după condamnare a început să se simtă rău. Familia face acuzații grave și spune că, de fapt, nu i s-ar fi făcut analizele la timp și internarea în spital ar fi fost mult întârziată. În replică, șeful ANP, a declarat pentru Realitatea PLUS, că "ce s-a putut omenește s-a făcut". "Este într-adevar o tragedie în plan uman și familial pentru persoana în cauză", afirmat acesta.


Sursa: Realitatea din Justitie

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate