Advertising
Teroare într-o comună din Bistrița-Năsăud! O femeie a fost ucisă de urs după ce a plecat să aducă vacile de la pășunat

urs
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 11 mai 2026, 17:48
Panică și revoltă într-o comună din județul Bistrița-Năsăud, după ce o femeie de 53 de ani a fost ucisă de un urs în timp ce mergea să aducă animalele de la pășunat. Localnicii sunt în stare de șoc și spun că trăiesc cu frică, mai ales că animalul ar fi atacat din nou chiar în aceeași zi.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 11:56ANM: Cod galben de vijelii și instabilitate atmosferică, în mai multe regiuni ale țării - HARTA
- 16:57Regele Charles, sărbătorit cu fast la Londra. Mii de militari au defilat
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News


























