Advertising
Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Bucuresti Publicat: 26 iun. 2026, 16:40
Deși sunt afectați de taxe și impozite, antreprenorii nu vor să concedieze angajați. Ei se tem că vor rămâne fără personal, mai ales că tot mai puțini tineri își caută un loc de muncă, potrivit Realitatea PLUS.
Citește și
- 10:46Daniel Udrescu: Cum te lasă inflația fără bani în timp ce statul câștigă pe seama ta
- 22:04Incident tehnic la depozitul de zgură și cenușă Valea Căprișoarei. A fost descoperită o tasare de 50 de metri, iar autoritățile monitorizează situația
- 16:3715 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
- 15:54Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News


























