Advertising
Atac cu drone asupra celei mai mari baze americane din Orientul Mijlociu

Atac cu drone asupra celei mai mari baze americane din Orientul Mijlociu
Scris deRealitatea de Bucuresti
Publicat6 mar. 2026, 08:23
Sursărealitatea.net
Cea mai mare bază militară americană din Orientul Mijlociu a fost vizată de un atac cu drone, în timp ce tensiunile din regiune continuă să crească. Autoritățile din Qatar au evacuat temporar locuitorii din apropierea ambasadei SUA din Doha, iar ambasada americană din Kuweit a fost evacuată după atacuri cu rachete atribuite Iranului în noaptea de joi spre vineri.
Citește și
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News

























