Cum se pregătește Mircea Geoană să-și anunțe candidatura la Cotroceni: eveniment NATO în București

Cum se pregătește Mircea Geoană să-și anunțe candidatura la Cotroceni: eveniment NATO în București
Potrivit unor surse, ar fi vorba de evenimentul NATO Youth Summit
Secretarul general adjunct al Alianței Nord-Atlantice, Mircea Geoană, vrea să organizeze un eveniment uriaș în București, în luna mai, pentru a-și propulsa candidatura la prezidențiale.
Potrivit unor surse, ar fi vorba de evenimentul NATO Youth Summit, care ar urma să reunească peste 1.000 de tineri în Capitală.
Nu se știe încă dacă Mircea Geoană își va anunța demisia din funcția de secretar general adjunct NATO după acest eveniment și dacă, ulterior, își va anunța oficial candidatura. Nu este, însă, prima dată când Geoană se folosește de resursele Alianței Nord Atlantice pentru a organiza evenimente care îl profilează politic. Anul trecut, el a venit de 18 ori în România și a participat atât la evenimente oficiale din partea NATO, cât și la întâlniri cu elevi, studenți și profesori, lansări de carte sau evenimente culturale.
Citește și:
- 08:07 - Bolojan anunță schimbări pentru investițiile din energie: accesul la rețelele electrice, deblocat prin reguli mai dure
- 07:47 - Putin anunță noi investiții în arsenalul nuclear al Rusiei: „Punem în aplicare planuri pregătite cu zeci de ani în urmă”
- 20:51 - Este oficial. România a semnat acordul de împrumut SAFE cu Comisia Europeană
- 14:36 - PSD a depus plângere penală împotriva lui Ludovic Orban pentru abuz în serviciu. Miza: Cele 912 milioane de lei plătite fraților Micula
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News













