Advertising
George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"

George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"
Scris deRealitatea de Bucuresti
Publicat24 mar. 2026, 07:57
Sursărealitatea.net
George Simion atacă deciziile prin care statul român vrea să închidă centralele pe cărbune, de care depind locurile de muncă a mii de persoane! Liderul suveraniștilor spune că suntem în plină criză, iar singura soluție e ca românii să le ceară celor aflați la putere să plece.
Citește și
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News

























