PSD, cel mai afectat de protestele din ultima perioadă

PSD, cel mai afectat de protestele din ultima perioadă
Protestele fermierilor și ale transportatorilor și-au pus amprenta asupra partidelor politice din România
Protestele fermierilor și ale transportatorilor și-au pus amprenta asupra partidelor politice din România. Dintre acestea, PSD este cel mai afectat de manifestațiile din ultima perioadă. Cel puțin așa reiese din cel mai recent sondaj INSOMR dat publicității.
Astfel, conform celui mai recent sondaj INSOMAR, PSD pierde procente însemnate în urma protestelor fermierilor și ale transportatorilor.
Potrivit sondajului, PSD a coborât la 25% din voturi. La polul opus se află PNL, care nu este afectat de revolta oamenilor din stradă și rămâne, astfel, cu 21%.
Jurnaliștii Realitatea PLUS, emisiuni maraton de Ziua Unirii. Alexandra Păcuraru, mesaj din mijlocul protestatarilor de la Afumați: România suverană nu este a unor partide, ci a oamenilor- LIVE TEXT
Nu la fel de bine stau lucurile pentru USR. Partidul condus de Cătălin Drulă înregistrează o prăbușire în sondaje, ajungând la doar 9%
Pe fondul protestelor, AUR - formațiunea lui George Simion - este cotat la 22%.
SOS, pentru Dianei Șoșoacă nu ar obține mai mult de 3%, aceștia fiind cei care au încercat în mod direct și oficial să confiște protestele.
Citește și Diana Șoșoacă, delir total după eșecul protestului din Piața Constituției. Senatoarea amenință jurnaliștii cu pușcăria
Sursa: Realitatea de Bucuresti
Citește și:
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
- 18:26 - Bogdan Chirieac, reacție după retragerea licenței Realitatea Plus de către CNA: „Așa ceva nu este permis în democrație”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News











