Noua Generație de Aur prinde contur: ”Trei de la Steaua, doi de la Craiova, încă doi de la CFR!”

Noua Generație de Aur prinde contur: ”Trei de la Steaua, doi de la Craiova, încă doi de la CFR!”
Dumitru Dragomir, are încredere deplină în noua generație de fotbaliști români
Dumitru Dragomir (74 ani), fostul președinte al LPF, are încredere deplină în noua generație de fotbaliști români.
”Corleone” este de părere că România va avea o națională puternică în scurt timp. Fostul șef de la Ligă crede cu tărie că noua Generație de Aur va avea mulți jucători din Liga 1.
Dragomir a pus ochii pe tinerii ”tricolori” și crede că granzii campionatului românesc vor da în viitorul apropiat fotbaliști pentru echipa de seniori.
”Sunt tineri care au crescut în valoare. Încep să formeze iar o echipă. Portarul acesta Vlad de la Steaua, plus încă 3-4, unul-doi de la Craiova, încă doi de la CFR Cluj și se face o echipă!
Mai e Drăgușin de la Juventus care e mare fotbalist. Se poate face o echipă bună. Eu am încredere atât în Rădoi, dar și în Mutu. Da, eu zic că nu putem bate cu echipele mari.” a declarat Dumitru Dragomir pentru realitateasportiva.net
Citește și EXCLUSIV | Jucătorii de milioane din Liga 1 mai au de aşteptat pentru un transfer! ,,Aici ţintesc echipele din străinătate’’
Sursa: Realitatea de Bucuresti
Citește și:
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
- 10:50 - Gigi Becali, atac la Valeriu Iftime după declarațiile despre FCSB: „Întrebați-l înainte cât a băut”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News














