FCSB s-a duelat în această seară, pe teren propriu, cu FC Voluntari. Meciul a contat pentru etapa a 4-a din play-off.

Roș-albaștrii aveau nevoie de o victorie pentru a reintra în cursa pentru titlu. Darius Olaru a expediat un șut pe lângă poarta lui Popa, în minutul 2′.

Voluntari a răspuns printr-un contraatac în minutul 4′. Nemec a trimis o lovitură de cap din careu, de lângă Vinicius, dar Târnovanu a respins mingea.

În minutul 5′, FCSB a deschis scorul prin golul lui Darius Olaru. Eroarea din defensiva celor de la FC Voluntari a fost fructificată de mijlocașul roș-albaștrilor.

Ilfovenii au încercat să revină în joc, dar tot FCSB a fost cea care a punctat din nou.

Ianis Stoica a marcat pentru 2-0 în minutul 26‘, după un șut din fața porții, în urma centrării foarte bune ale lui Ovidiu Popescu.

La pauză, FCSB o conducea pe FC Voluntari cu scorul de 2-0.

Vezi video AICI

În minutul 57′, șutul lui Oaidă a fost respins în corner de portarul Popa.

FCSB a marcat golul 3 în minutul 70′. Florin Tănase a înscris după o pasă a lui Darius Olaru, faza fiind inițiată de Octavian Popescu.

Același Florin Tănase a punctat în minutul 78′. Darius Olaru a fost responsabil din nou cu assist-ul  pentru vârful FCSB-ului.

Meciul s-a încheiat cu scorul final de 4-0 în favoarea gazdelor.

Etapa viitoare, FCSB va merge pe terenul CFR-ului, într-un meci deosebit de important în lupta pentru titlu.

Sursa: Realitatea de Bucuresti