Accident pe DN1. Un autocar s-a răsturnat, şoferul este grav rănit

Accident pe DN1. Un autocar s-a răsturnat, şoferul este grav rănit
Un autocar fără pasageri s-a răsturnat la marginea drumului, pe DN1 în județul Prahova. Șoferul autovehiculului a fost grav rănit.
Un autocar fără pasageri s-a răsturnat la marginea drumului, pe DN1 în județul Prahova. Șoferul autovehiculului a fost grav rănit.
Accidentul a avut loc în noaptea de marți spre miercuri, în jurul orei 01.30, pe DN1, la kilometrul 94+500 în afara localității Cornu, județul Prahova.
Potrivit IPJ Prahova, din primele date de la fața locului a reieșit faptul că un bărbat în vârstă de 41 de ani în timp ce conducea un autocar, fără pasageri, pe DN1 din direcția Brasov către Ploiești, la un moment dat a pierdut controlul asupra directiei de deplasare, autovehiculul a intrat în coliziune cu separatorii de sens din beton și cu un indicator rutier.
Din impact, autocarul a fost proiectat spre dreapta în afara părții carosabile, unde s-a răsturnat.
Potrivit ISU Prahova, la fața locului echipajele de salvare au găsit șoferul autocarului încarcerat (dar conștient). Victima, un bărbat de 41 de ani, conștientă, cu politraumatisme, a fost descarcerat si predat echipajului SAJ pentru a fi transportat la spital
”Conducătorul auto nu a fost testat cu aparatul etilotest din cauza leziunilor suferite”, au precizat polițiștii, care continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:30 - Incendiu la un apartament din Capitală. Un bărbat de 60 de ani, transportat la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










