Actualitate· 2 min citire

Autopsie de urgență pentru femeia ucisă de câini în București

22 ian. 2023, 14:26
Actualizat: 22 ian. 2023, 14:26
Autopsie de urgență pentru femeia ucisă de câini în București

Autopsie de urgență pentru femeia ucisă de câini în București

Articol scris de Realitatea de Bucuresti

Anchetă în cazul femeii ucise de câini în sectorul 6 din Capitală

Anchetă uriașă declanșată de autoritățile din România după ce o femeie a fost ucisă de câini pe un câmp de lângă București. Deși autopsia femeii urma să aibă loc abia luni, autoritățile urgentează procedurile, conform unor surse.

UPDATE: Autopsia femeii ucise de câinii fără stăpân ar fi fost finalizată.

Ancheta continuă în cazul femeii ucise de câini în sectorul 6 din Capitală! Martorii au fost duși la audieri, iar anchetatorii au cerut urgentarea autopsiei. În același timp, autoritățile responsabile de terenul din zona Lacul Morii, acolo unde a avut loc tragedia, pasează vina de la unii la alții.

Ana Oros Daraban a avut parte, la 43 de ani, de o moarte cumplită, atacată de câini pe un teren viran, iar un martor le-a descris poliţiştilor acele momente de coşmar. Bărbatul ieşise şi el să se antreneze şi a văzut-o pe femeie cum alerga pe dig şi chiar a trecut pe lângă el. La întoarcere spre casă a zărit cum ea scurtează drumul peste câmp şi este înconjurată de maidanezi. Omul a alergat într-un suflet să o ajute, însă, nu a mai apucat.

Potrivit surselor Realitatea , câinii au muşcat-o de atâtea ori încât criminaliştii nu au reuşit, la prima vedere, să numere leziunile. Cele mai grave păreau să fie rănile de la picioare, cu sângerări masive.

Culmea e că anul trecut, în aprilie, Ana a trecut prin aceeaşi nenorocire şi a scăpat cu viaţă la limită.

După acest episod, a suferit mai multe intervenţii chirurgicale ca să-şi revină. Avea muşcături adânci la nivelul picioarelor, mâinilor şi al scalpului. După nouă luni grele de recuperare a reuşit să-şi revină şi să-şi reia, treptat, vechile pasiuni. Cu entuziasm, se implica în proiecte de protejare a naturii, făcea drumeţii pe munte şi participa la maratoane.

Sursa: Realitatea de Bucuresti

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate