Advertising
Călin Georgescu: Poporul trebuie să beneficieze de resursele țării. Suveranitatea nu se pierde doar politic, ci și economic

Călin Georgescu
Scris de Realitatea de Bucuresti Publicat: 15 mai 2026, 07:41
Călin Georgescu dezvăluie ce trebuie să facă România ca să devină independentă economic. Acesta susține că pentru a obține acest lucru, toate resursele țării trebuie să intre în proprietatea națiunii, iar beneficiarul acestora să fie poporul român.
Citește și
- 22:04Incident tehnic la depozitul de zgură și cenușă Valea Căprișoarei. A fost descoperită o tasare de 50 de metri, iar autoritățile monitorizează situația
- 16:40Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați
- 16:3715 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
- 15:54Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News


























