TÂNĂR DECEDAT, DUPĂ CE A CĂZUT CU MAŞINA ÎN LACUL PANTELIMON

TÂNĂR DECEDAT, DUPĂ CE A CĂZUT CU MAŞINA ÎN LACUL PANTELIMON
Tânărul a fost declarat decedat la faţa locului
Un tânăr de 25 de ani a decedat sâmbătă, după ce a căzut cu maşina în lacul Pantelimon, în urma verificărilor rezultând că şoferul nu avea permis.
Potrivit Brigăzii Rutiere a Capitalei, în jurul orei 10,10, poliţiştii au fost sesizaţi prin apel 112 cu privire la faptul că un autoturism a căzut în lacul Pantelimon.
Ajunşi la faţa locului, poliţiştii au constatat că cele sesizate se confirmă.
''Din cauze ce urmează a fi stabilite, un tânăr în vârstă de 25 de ani, care conducea un autovehicul pe str. Peleş, a căzut cu autoturismul în lacul Pantelimon. Poliţiştii din cadrul Brigăzii Rutiere, împreună cu pompierii şi o persoană civilă, au reuşit extragerea celui în cauză, pe care l-au predat echipajului medical în vederea aplicării manevrelor de resuscitare'', precizează sursa citată.
În pofida eforturilor depuse de către salvatori, tânărul a fost declarat decedat la faţa locului.
Din primele verificări, cel în cauză nu avea permis de conducere.
În continuare se efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor şi împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.
AGERPRES
Citește și:
- 21:35 - Negocieri pentru un nou proiect energetic în Marea Neagră: Naftogaz discută cu OMV Petrom dezvoltarea unui zăcământ de gaze
- 20:25 - Tensiuni între SUA și Europa: Trump cere implicare militară în Strâmtoarea Ormuz și lansează un avertisment dur
- 19:41 - Bolojan bagă PNL în ședință, acasă la Iohannis, ca să vadă dacă liberalii mai rămân la guvernare sau nu
- 18:54 - Premierul Belgiei, Bart De Wever, consideră că Uniunea Europeană ar trebui să își normalizeze relațiile cu Rusia pentru a putea avea din nou acces la energie la prețuri mai mici.
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News











