Advertising
Trafic restricționat în sectorul 4: se fac lucrări la Planșeul Unirii
14 nov. 2025, 16:04
Actualizat: 14 nov. 2025, 16:04

Trafic restricționat în sectorul 4: se fac lucrări la Planșeul Unirii
Articol scris de Scris de Realitatea de Bucuresti
Traficul rutier va fi restricționat pe Bulevardul Unirii
Traficul rutier va fi restricționat pe Bulevardul Unirii, pe direcția de mers de la Casa Poporului către Piața Alba Iulia, sâmbătă, între orele 07:00 și 10:00.
Măsura a fost luată pentru a se lucra la Planșeul Unirii, aflat în cea de a treia etapă a proiectului, care presupune executarea forajului pentru piloni.
Pentru montarea carcaselor metalice pe șantier a fost obținut avizul Brigăzii Rutiere, care permite restricționarea circulației pe segmentul menționat în ziua de sâmbătă.
Advertising
Potrivit primăriei, zonele restricționate vor fi marcate cu balize, garduri direcționale, lămpi de avertizare, precum și indicatoare de tipul „Ocolire prin dreapta” și „Drum în lucru”
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:01 - Criză la pompe: stații fără motorină după ieftiniri record, apoi scumpiri bruște de până la 50 de bani pe litru
- 20:03 - România rămâne în urmă la infrastructură: doar 131 km de autostradă inaugurați și zeci de mii de kilometri de drumuri degradate
- 20:00 - Donald Trump avertizează Iranul: „Timpul nu este de partea lor”. Pentagonul anunță extinderea blocadei
Advertising
Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News
Advertising
Advertising














