Actualitate· 1 min citire

TRAMVAI DERAIAT PE ȘOSEAUA PANTELIMON DIN CAPITALĂ

TRAMVAI DERAIAT PE ȘOSEAUA PANTELIMON DIN CAPITALĂ

TRAMVAI DERAIAT PE ȘOSEAUA PANTELIMON DIN CAPITALĂ

Realitatea de Bucuresti
Scris de Realitatea de Bucuresti Publicat: 1 apr. 2025, 09:41

Un tramvai a deraiat, provocând blocarea circulației pe liniile 14 și 36

Un tramvai a deraiat pe Șoseaua Pantelimon, provocând blocarea circulației pe liniile 14 și 36, pe sensul de mers spre Bulevardul Lacul Tei.

Incidentul a avut loc în zona stației Baicului, iar Societatea de Transport București (STB) a anunțat situația la ora 08:57, menționând un „incident tehnic” fără a oferi detalii suplimentare.

În jurul orei 09:20, STB a informat că liniile 14 și 36 au fost reluate și funcționează normal începând cu ora 09:10.

Sursa: Realitatea de Bucuresti

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Bucuresti și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate